O nás 2018-09-10T08:59:03+00:00

Příběh penzionu topas

Historie
Historie penzionu TOPAS začala v roce 1997…

kdy dnešní majitel koupil podnikovou chatu od německé firmy Comet, která koupila českou firmu Kovošrot Hradec Králové, která tuto chatu používala k rekreaci svých zaměstnanců. Název TOPAS vzniknul velmi spontánně a to tím, že přezdívka majitele, kterou získal v roce 1968 ve skautu, byla TOPAS odvozená od jména Topinka.

Od prvních dnů, kdy penzion změnil majitele se začalo s modernizací objektu. V prvé řadě se přistavěla veranda a zadní křídlo, které sloužilo pro ubytování personálu, vybavení kuchyně a výměna akumulačních kamen, kterými byl penzion vytápěn. O bezchybný chod penzionu se staral jak majitel, tak rodiče majitele, kteří navodili tu pravou rodinou atmosféru, kterou si rodinný penzion vyžadoval. Již následující zimní sezónu 1997 byl penzion plně obsazen a následující dva roky výborně prosperoval a získal stálou klientelu. Domácí strava a příjemné prostředí, které velkou měrou zajistili rodiče Zdeněk a Helena Topinkovi bylo nejideálnější spojení. Při představě, že v roce 1997-2004 nebyla v provozu sjezdová trať a lyžovat se jezdilo do Pece pod Sněžkou to bylo velmi složité. Úžasné bylo to, že zákazníci ač museli za lyžováním dojíždět, se rádi vraceli a oceňovali perfektní zázemí penzionu a nádherné místo, kde penzion leží.

Po odchodu rodičů z penzionu z důvodu nemoci, se muselo vyřešit, kdo penzion povede. Majitel to řešil formou zaměstnanců a po třech letech, kdy zaměstnanci nesplnili očekávání, kdy neplnili svoje povinnosti, kdy dokonce odmítali hosty, aby nemuseli nic dělat, je majitel propustil a penzion po přístavbě v roce 2003 nové restaurace, herny a nového topení na LTO pronajal. Začalo ještě smutnější období, kdy se nájemníci po dobu sedmi roků po roce střídali a vždy utekli většinou bez náhrady za pronájem a úhrady za energie. Penzion byl dokonce v roce 2009-2011 zavřený.

Po rodinné poradě z jara v roce 2011 se syn majitele Petr Topinka rozhodl, že penzion si vezme na starosti za podmínky, že se kompletně přestaví, zmenší se kapacita a všechny pokoje se zařídí nejmodernějším způsobem včetně sociálního zařízení a všech dostupných vymožeností, které poskytnou ubytovaným hostům to nejlepší, co je možné na rodinném penzionu mít.

Dnešní stav penzionu po celkové přestavbě, jeho poloha na sjezdovce, moderní vybavení pokojů se sociálním zařízením včetně podlahového vytápění, perfektní kuchyní, kde nechybí ani konvektomat, snídaně formou švédských stolů, hernou pro děti a fungujícím barem, satelitním příjmem, Wi-fi zdarma v celém penzionu, skýtá pro každého hosta nadstandardní zázemí k odpočinku a vyžití, jak v zimní sezóně na lyžích, tak v letní sezóně po turistice, cykloturistice, nebo vyžití kolem penzionu při grilování, koupání v bazénu, nebo slunění na prostorné terase.

V tomto roce 2012 se kompletně přestavuje kiosek u TOPASE, který slouží k občerstvení lyžařů a který bude od letošní zimy zajišťovat i obědy ve formě hotovek samoobslužným způsobem.
V příštím roce bude přistavěn další objekt, který bude přes den a noční lyžování sloužit jako místo na občerstvení a odpočinek po lyžování. Tento prostor i přilehlý kiosek bude vybaven toaletou, jak pro muže, tak pro ženy a bude vytápěn. Penzion TOPAS pro všechny lyžaře již řadu roků provozuje toaletu v areálu Portášek zdarma. Tato nová již bude rozdělena na muže a ženy s veškerým vybavením. Na střeše nové přístavby bude terasa přes 100m2 sloužící na posezení na slunci a opalování.

V roce 2014 byl zrealizován projekt financovaný z fondů evropské unie s názvem „Změna zdroje vytápění a zateplení části objektu TOPAS“ akceptační číslo 14223012. Předmětem projektu je změna zdroje vytápění a úprava topného systému objektu penzionu TOPAS, instalován je nízkoemisní zdroj vytápění – automatický kotel na tuhá paliva. Z celkových nákladů akce ve výši 2 170 tis. Kč je z fondů evropské unie – ERDF hrazena částka ve výši 1 233 tis. Kč, ze Státního fondu životního prostředí částka ve výši 72 tis. Kč. Realizací projektu dochází k roční úspoře emisí EPs na úrovni 232 kg.

V roce 2015 byl dostaven nový aprés-skibar Galerie Topas kde najdete diskotéku, velkoplošné plátno na vysílání sportovních přenosů, PlayStation a fotbálek. Dále také zásobený bar a venkovní sluneční terasu.

Máte k dispozici parkování i taxi

REZERVACE

V případe že se Vám naše nabídka líbí neváhejte nás kontaktovat.
Rezervovat